V začetku 50-ih let 20. stoletja je Alfred Vogel živel nekaj časa pri indijanskem plemenu Oglala Lakota v Severni Ameriki. Način, kako so ti staroselci izkoriščali moč narave za svoje zdravje, ga je osupnil. Sčasoma se je med poglavarjem Črnim Jelenom in raziskovalcem iz daljne Evrope razvilo prijateljstvo, ki je temeljilo na globokem medsebojnem spoštovanju.
Črni Jelen je Alfreda Vogla seznanil z indijanskim zdravilstvom in skrivnostmi indijanske medicine. Tako mu je posredoval tudi znanje o rastlini, ki je za Alfreda Vogla postala tako pomembna: o škrlatnem slamniku (lat. echinacea purpurea). Pleme Oglala Lakota je rastlino poznalo že vrsto generacij in so jo uporabljali kot vsestransko zdravilo: zunanje pri pikih kač, ranah in zmečkaninah, notranje pa za krepitev obrambnega sistema.
Ob koncu Voglovega bivanja v Južni Dakoti je poglavar Črni Jelen svojemu prijatelju podaril pest semen ehinaceje. Alfred Vogel je prinesel dragoceno darilo v Švico in začel zelo uspešno gojiti rastlino. še danes izvirajo rastline, ki se uporabljajo za zdravilo A.Vogel Echinaforce®, iz semen, ki jih je Alfred Vogel dobil od Črnega Jelena.
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Ob težavah, kot so kašelj, nahod, sinuzitis in kihanje pogosto pomislimo na prehlad ali alergijo na cvetni prah. Vendar pa težave lahko povzročajo tudi spore gliv, ki so v našem okolju zelo pogoste.
Zima nam že počasi maha v slovo in tudi z naših krožnikov se poslavlja slabo prebavljiva in težka hrana. Zato moramo biti v tem obdobju še toliko pozornejši na izbor živil.
V razcvetu pomladi so tudi simptomi senenega nahoda najbolj izraženi. Tako se mnogo ljudi, ki trpijo za alergijskim rinitisom, rado jezi nad naravo. Pa vendar je prav ta tista, ki zna najbolje pomagati, če le znamo prisluhniti njenim nasvetom …
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.