Fermentiranje ni le modna muha, v resnici so tako pripravljena živila nadvse blagodejna. Kdor vsak dan zaužije vsaj nekaj surovega kislega zelja, sirotke ali podobno, nima težav s črevesjem. A fermentiramo lahko tudi žitne jedi, vse od palačink dalje …
Kislo mleko lahko pripravimo sami in sicer iz svežega, polnomastnega, surovega mleka. Nalijemo ga v lončeno latvico, prekrijemo z gazo in na sobni temperaturi pustimo približno 2 dni, dokler se ne zgosti. Če mleko postavimo na toplo (npr. ob štedilnik na drva), se to zgodi še prej.
Moko presejemo, rahlo osolimo in prelijemo s kislim mlekom (dodajamo ga postopoma, do ustrezne gostote). Testo najlažje zamešamo z običajnim mešalnikom, kot če bi delali klasične palačinke. Tudi gostota naj bo podobna. Na koncu vanj vmešamo še tri (lahko tudi več) jajca.
Pripravljeno testo čez noč postavimo v hladilnik, zjutraj pa iz njega spečemo rahlo kiselkaste palačinke. Te se odlično ujamejo tako s sladkimi kot s slanimi namazi, pa tudi spečejo se brez težav.
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Motnje erekcije so le ena mnogih težav, povezanih s prekomernim stresom. Doleti lahko že mlade moške. Še več, dolgotrajen stres posledice pušča tudi na srcu, zdravju prostate, neplodnosti. Ga znate prepoznati in predvsem – ukrepati?
Težave s prostato, upad libida, težave z erekcijo, hormonske težave ipd. lahko močno prizadenejo moške in obremenijo tako telesne funkcije kot psiho.
Stres je postal neizogiben del sodobnega načina življenja in ga doživljamo skoraj vsi, ne glede na starost, poklic ali življenjske okoliščine
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.