Kombuča je osvežilen, fermentiran napitek iz običajno zelenega čaja. Posebej dobro nam zato tekne v toplejših dneh.
Za prvo fermentacijo v večji steklen kozarec gobo z izvorno tekočino prelijemo s sladkanim zelenim čajem. Kozarec pokrijemo z gazo in pustimo na sobni temperaturi približno 10-14 dni. V tem času se na površini že ustvari nov klobuk
Po tem času tekočino precedimo (del, približno 2 dcl, je zadržimo za vnovično fermentacijo novega napitka) in v njo dodamo drobno narezana ali naribana jabolka, začimbe in na rezine narezano limono. Pokrijemo s pokrovčkom in na pultu pustimo dva dni. V tem času se zgodi druga fermentacija, ko postane napitek še intenzivneje mehurčkast, hkrati pa se z dodatki čudovito odišavi. Po dveh dneh napitek precedimo in shranimo na hladnem do zaužitja. Priporočljivo je, da pri drugi fementaciji tekočine ne napolnimo do vrha, raje uporabimo več kozarcev. Dvakrat dnevno previdno odpremo, da izpustimo zrak. Dobro je, da so kozarci na pultu v podstavku (npr. na kakšnem globljem pladnju), če bi slučajno prišlo do iztekanja tekočine. Gre le za fermentacijo in mikrobi znajo biti precej živahni.
Ko se nam namnožijo klobuki, ji razdelimo med prijatelje.
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Hitra naravna pomoč pri poškodbah lahko učinkovito zameji napredovanje modrice, otekanje in bolečine ter podpre telo pri regeneraciji prizadetih tkiv. V nadaljevanju je nekaj nasvetov, kako si lahko pomagamo.
Učinkovito naravno pomoč najdemo v naslednjem četvorčku: A.Vogel kapljice za oči, mazilo Nisita, krema Bioforce in Sinupret.
Pomlad je eno bolj napornih obdobij za vse, ki jih draži prah cvetočih rastlin. Vendar pa alergije niso edini vzrok, ki draži očesno sluznico.
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.