Rižoto običajno pripravljamo z belim rižem, vendar odlično uspe tudi s polnovrednim. Riž prej namočimo, kuhamo pa ga v resnici le deset minut. Ravno prav časa, da medtem pripravimo ostale sestavine za rižoto.
Rjavi riž, eno izmed čudovitih živil, ki jih je vedno znova priporočal Alfred Vogel v svojem Ljudskem zdravniku je veliko lažje pripraviti, kot marsikdo misli. Večer prej opran riž namočimo v veliko vode, zjutraj pa to odlijemo in ga skuhamo v sveži vodi. Na ta način iz riža odstranimo nekatera antihranila (denimo fitinsko kislino), obenem pa bo veliko hitreje kuhan. Najlažje (in brez posebnih pripomočkov) ga skuhamo tako, da je posoda, v kateri ga kuhamo, ves čas pokrita. Ko riž zavre, ga kuhamo le še deset minut, nato pa pokritega pustimo stati še dvajset minut. Tako bo riž ravno prav kuhan.
Druga možnost, če imate hiter pokrov (kot npr. pri posodi AMC), predhodno namočen riž le zavrite, nato pa ugasnite. Ko pokrov sam spusti, je riž kuhan.
Medtem na malo maščobe prepražimo čebulo, dodamo na kockice narezani bučki in jih nekoliko popečemo. Dodamo na drobne rezance narezan radič. Solimo, dodamo timijan in rožmarin. Nato dodamo še kuhan riž in kuhamo še pet minut, da se okusi dobro povežejo. Čisto na koncu rižoti dodamo še smetano in maslo, ki bosta ublažila nekoliko grenak okus radiča.
Jed izdatno potresemo še s sesekljanim svežim drobnjakom.
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Hitra naravna pomoč pri poškodbah lahko učinkovito zameji napredovanje modrice, otekanje in bolečine ter podpre telo pri regeneraciji prizadetih tkiv. V nadaljevanju je nekaj nasvetov, kako si lahko pomagamo.
Učinkovito naravno pomoč najdemo v naslednjem četvorčku: A.Vogel kapljice za oči, mazilo Nisita, krema Bioforce in Sinupret.
Pomlad je eno bolj napornih obdobij za vse, ki jih draži prah cvetočih rastlin. Vendar pa alergije niso edini vzrok, ki draži očesno sluznico.
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.