Cimet je nedvomno začimba, ki bi jo bilo dobro uživati vse leto. Posebej v jesensko-zimskem času lahko izkoristimo njegove močne protimikrobne lastnosti, začimba pa je primerna tudi za otroke.
Cimet zakuhamo v vrelo vodo, kuhamo pokritega še dve minuti, nato pa počakamo, da se ohladi. Pretočimo v steklenico in shranimo v hladilniku. Postopek priprave in več o zdravilnih močeh cimeta si lahko ogledate tukaj.
Največ moči prejmemo, če cimet toplotno obdelamo. Ker vsak dan zagotovo ne utegnemo kuhati cimetovega čaja, si ga lahko pripravimo na zalogo. Močan, koncentriran cimetov čaj hranimo v majhni steklenični v hladilniku in tako imamo vsak trenutek na voljo začimbo, od katere bomo v tej obliki prejeli največ zdravilnih moči.
S koncentratom lahko vsakodnevno začinjamo že pripravljene čaje, kavo, sokove, smutije, puding, jogurt, kosmiče, juhe, omake in številne druge jedi. Pred uporabo le skrbno pretresemo, de se gošča lepo porazdeli.
Video prikaz priprave in dodatne informacije o zdravilnih močeh cimeta si lahko ogledate na tej povezavi.
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Motnje erekcije so le ena mnogih težav, povezanih s prekomernim stresom. Doleti lahko že mlade moške. Še več, dolgotrajen stres posledice pušča tudi na srcu, zdravju prostate, neplodnosti. Ga znate prepoznati in predvsem – ukrepati?
Težave s prostato, upad libida, težave z erekcijo, hormonske težave ipd. lahko močno prizadenejo moške in obremenijo tako telesne funkcije kot psiho.
Stres je postal neizogiben del sodobnega načina življenja in ga doživljamo skoraj vsi, ne glede na starost, poklic ali življenjske okoliščine
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.