Nahod je v osnovi vrsta prehladnega obolenja. Simptomi nahoda so prisotni zlasti na predelu glave in obraza in izzvenijo v približno 7-10 dneh. Običajno minejo brez zdravniške oskrbe.
Pri nahodu virus doseže zlasti nos in sinuse. Sam potek obolenja je zelo podoben kot pri običajnem prehladu, le da so simptomi pri nahodu na področju glave in obraza bolj izraziti.
Podobno kot pri prehladu, simptomi pri nahodu trajajo približno teden dni. Do zapletov pri tem obolenju običajno ne prihaja. Kljub temu je pri nahodu verjetnost nastopa sinusitisa ali okužbe ušes nekoliko višja kot pri običajnem prehladu.
Preberite več o simptomih nahoda in prehlada.
Nahod povzročajo enaki virusi kot prehlad. Kljub temu so simptomi pri nahodu bolj poudarjeni na področju glave, obraza in sinusov.
Prehladni virusi so v kapljicah v zraku, na različnih površinah, tudi na povsem nepričakovanih, kot je, denimo, na avtomobilski črpalki. Ali imamo prehlad ali nahod, vemo šele, ko se izrazijo simptomi.
Prehladnim virusom se v določeni meri lahko izognemo, npr. z rednim umivanjem rok.
Podobno kot za prehlad tudi za nahod ni zdravila. Zato pa
obstaja vrsta zdravil in ostalih pripomočkov, s katerimi si lahko pomagamo
blažiti simptome. Ker nahod prizadene predvsem območje sinusov in glave, lahko
posegamo po nosnih pršilih, ki nam pomagajo odmašiti zamašen nos (npr. Nisita). Na voljo imamo različna zdravila:
Pri nahodu zdravniška pomoč običajno ni potrebna. Če nastopijo zapleti, kot je denimo sinusitis, ali če se poslabša stanje astme, pa boste morda želeli njegov nasvet. V primeru skrbi se vsekakor posvetujte z zdravnikom, podobno kot pri vsaki drugi bolezni.
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Motnje erekcije so le ena mnogih težav, povezanih s prekomernim stresom. Doleti lahko že mlade moške. Še več, dolgotrajen stres posledice pušča tudi na srcu, zdravju prostate, neplodnosti. Ga znate prepoznati in predvsem – ukrepati?
Težave s prostato, upad libida, težave z erekcijo, hormonske težave ipd. lahko močno prizadenejo moške in obremenijo tako telesne funkcije kot psiho.
Stres je postal neizogiben del sodobnega načina življenja in ga doživljamo skoraj vsi, ne glede na starost, poklic ali življenjske okoliščine
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.