Nahod je na splošno ena najpogostejših bolezni, za katero pozimi v Evropi zboli tri četrtine prebivalstva. Zanj je odgovornih približno 200 različnih virusov. Navaden nahod zlahka preraste v prehlad. Nabrekla nosna sluznica in povečana tvorba sluzi so lahko odskočna deska za napredovanje bolezni.
Predčasno poskrbite, da bo vaš imunski sistem pripravljen na zimo (sveža prehrana in izboljšanje odpornosti s savno in športom).
Obrambni sistem zaščitite z ameriškim slamnikom (škrlatna ehinaceja) in naravnim vitaminom C.
Zaradi svoje anatomske posebnosti so obnosne votline v nevarnosti, saj se v njih zlahka nabira sekret. To je pogosto še zlasti takrat, ko je izhod v nosno votlino zamašen zaradi otekle sluznice. Zastoj sekreta pa ima lahko hitro za posledico vnetje obnosnih votlin.
Pri tem vam lahko pomaga kanadski hidrastis (Hydrastis canadensis), ki zmanjšuje oteklino sluznice in uravnava nastanek sluzi. Učinkovita je tudi kombinacija 5 zdravilnih rastlin: korenina rumenega svišča (Gentianae radix), cvetov jegliča s čašico (Primulae flos cum calycibus), zeli kislice (Rumicis herba), cvetov črnega bezga (Sambuci flos) in zeli navadnega sporiša (Verbenae herba).
Zaščitite obrambni sistem z ameriškim slamnikom in naravnim vitaminom C.
V obdobju ogrevanja stanovanja namestite vlažilec zraka.
Trdovratno sluz lahko zmehčamo, če spiramo nos s fiziološko raztopino (0,9 % raztopino natrijevega klorida).
Ugodno deluje tudi toplotno zdravljenje z rdečo lučjo ali inhalacija s toplo paro iz zelišč.
Pri kroničnih težavah z obnosnimi votlinami se moramo vse do izboljšanja držati diete, ki vsebuje kar najmanj živalskih beljakovin.
Vnetje žrela je pogosto predhodnik začetka bronhitisa. Če se pojavi skupaj s prehladom, pomaga ponavljajoče grgranje ameriškega slamnika, da se mobilizira obrambna središča v žrelu in ustavi napredovanje okužbe.
Pri hripavosti blagodejno deluje lišaj bradovec (Usnea barbata), ki ščiti sluznico in deluje antiseptično.
Pomembno je notranje in zunanje dovajanje toplote (topli napitki in volneni šal). Izogibajte se hladni hrani in pijači.
Če je prehlad načel bronhije, to opazimo kot produktivni kašelj (kašelj, pri katerem izkašljujemo sputum). Vnetje bronhijev se na začetku kaže kot dražeč kašelj. Če se kašelj nadaljuje, se pojavi še sputum. Z zdravilnimi rastlinami lahko učinkovito zdravimo različne stopnje vnetja bronhijev. Če kašelj traja več kot en teden, spremljata pa ga vročina ali bolečine v prsih,obstaja nevarnost, da je že napadel pljuča in rebrno mreno. V tem primeru se posvetujte z zdravnikom.
Pomagajo lahko sledeče rastline:
Obrambni sistem zaščitite z ameriškim slamnikom in z naravnim vitaminom C.
Dihalne poti ohranjajte tople, pozimi ne spite pri odprtem oknu.
Skrbite za zadostno uživanje tekočine.
V obdobju ogrevanja stanovanja namestite vlažilec zraka.
Seneni nahod je prekomerna reakcija imunskega sistema na pelod trav in drugih rastlin. najpogostejši povzročitelji senenega nahoda so lešniki, vrba, jelša, breza, topol pa tudi različne trave in vrste žita. Nosna sluznica in očesna veznica preobčutljivo delujeta na njih. Isto je lahko tudi pri ostalih dražilih. Naraščajoči pojav senenega nahoda je povezan tudi z večjo obremenitvijo imunskega sistema in onesnaženjem zraka.
Repuh (Petasites hybridus) pomaga pri pojavih alergije v očeh in nosu. Znanstvene raziskave so dokazale, da je prav tako učinkovit kot običajno zdravljenje z antihistaminiki, vendar nima stranskih učinkov.
Pri težavah s senenim nahodom se je obnesla kombinacija različnih rastlin, pripravljenih homeopatsko. Proti alergiji centralno učinkuje Galphimie (Galphimia glauca).
Mnogim pomaga preventivna uporaba kompleksa koprive in kalcija ter domačega cvetnega medu, ki ga začnejo uporabljati že januarja oz. februarja. Staro domače zdravilo je terapija z dražili, ki se izvaja spomladi in sicer s svežimi koprivami na koži.
Ukrepi med sezono alergij na pelode:
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Motnje erekcije so le ena mnogih težav, povezanih s prekomernim stresom. Doleti lahko že mlade moške. Še več, dolgotrajen stres posledice pušča tudi na srcu, zdravju prostate, neplodnosti. Ga znate prepoznati in predvsem – ukrepati?
Težave s prostato, upad libida, težave z erekcijo, hormonske težave ipd. lahko močno prizadenejo moške in obremenijo tako telesne funkcije kot psiho.
Stres je postal neizogiben del sodobnega načina življenja in ga doživljamo skoraj vsi, ne glede na starost, poklic ali življenjske okoliščine
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.