Zaprtje ni samo nadležno, temveč tudi zdravju škodljivo. Če se izločki dalj časa zadržujejo v črevesju, lahko pride do trajne samozastrupitve telesa. Zato je zaprtje vedno potrebno zdraviti. Važna pri tem je prehrana, ki naj bo bogata z balastnimi snovmi. Hrano je potrebno dobro prežvečiti, pomembno pa je tudi zadostno uživanje tekočine (najmanj 1,5 do 2 l na dan) in gibanje.
Pri tem pomagajo različne rastline, ki spodbujajo prebavo.
Do driske pogosto pride zaradi vnetja črevesne sluznice, ki je pogosto posledica napačne prehrane. Če se driska pojavi večkrat na dan ali pa je blato pomešano s krvjo, pa tudi, če drisko spremlja povišana telesna temperatura, se je potrebno posvetovati z zdravnikom.
Do vračanja iz želodca lahko pride, ker pogoltnemo zrak, naglo jemo ali ker se zmanjša količina prebavnih sokov.
Do napenjanja pride v glavnem zaradi pomanjkanja prebavnih sokov, zaradi hrane, ki napenja, disfunkcije črevesne flore ali oslabljenega delovanja jeter. Artičoka (Cynara scolymus) in regrat (Taraxacum officinale) pospešita delovanje prebavnih sokov, k boljšemu delovanju jeter pa pripomore pegasti badelj (Silybum marianum).
Diagnoza »Črevesne glivice« je vedno povezana z oslabljenim imunskim sistemom, pa tudi z disfunkcijo črevesne flore.
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Hitra naravna pomoč pri poškodbah lahko učinkovito zameji napredovanje modrice, otekanje in bolečine ter podpre telo pri regeneraciji prizadetih tkiv. V nadaljevanju je nekaj nasvetov, kako si lahko pomagamo.
Učinkovito naravno pomoč najdemo v naslednjem četvorčku: A.Vogel kapljice za oči, mazilo Nisita, krema Bioforce in Sinupret.
Pomlad je eno bolj napornih obdobij za vse, ki jih draži prah cvetočih rastlin. Vendar pa alergije niso edini vzrok, ki draži očesno sluznico.
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.