Ingver povsod po svetu sodi med najpomembnejša zdravilna zelišča, v medicini pa je cenjen zlasti na Kitajskem, kjer velja za čudežno zdravilo.
Tradicionalna kitajska medicina ingverju pripisuje element kovine, torej pljuča in debelo črevo. Krepi moč dihanja in pomaga pri bogatenju življenjske moči či. Njegovi učinki so številni, zato ne preseneča ugled, ki ga ima v vseh tradicionalnih medicinah. V nekaterih državah je ingver tudi uradno priznan kot zdravilo.
Pri prehladih si kuhamo ingverjev čaj in ga grgramo. Za hripavo grlo pa ga lahko uporabimo tako kot med in cimet. Zmešamo žličko ingverja z žličko medu in večkrat na dan počasi stopimo v ustih po približno polovičko žličke takšne mešanice.
Pekoče snovi v ingverju redčijo sluz. Pri prehladih se združujejo ingverjevo antiseptično in antibiotično delovanje ter njegove ogrevalne sposobnosti. Ingver krepi imunski sistem, zato je v pomoč tudi pri kašlju, piskajočem dihanju in zasluzenosti.
Iz knjige Ščepec rešitve povzela Sabina Topolovec
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Ob težavah, kot so kašelj, nahod, sinuzitis in kihanje pogosto pomislimo na prehlad ali alergijo na cvetni prah. Vendar pa težave lahko povzročajo tudi spore gliv, ki so v našem okolju zelo pogoste.
Zima nam že počasi maha v slovo in tudi z naših krožnikov se poslavlja slabo prebavljiva in težka hrana. Zato moramo biti v tem obdobju še toliko pozornejši na izbor živil.
V razcvetu pomladi so tudi simptomi senenega nahoda najbolj izraženi. Tako se mnogo ljudi, ki trpijo za alergijskim rinitisom, rado jezi nad naravo. Pa vendar je prav ta tista, ki zna najbolje pomagati, če le znamo prisluhniti njenim nasvetom …
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.