Nagnite glavo nad večjo posodo, napolnjeno z vročo vodo, ki ste ji dodali cvetove kamilice in nekaj kapljic olja iz smrekovih iglic. Glavo pokrijte z večjo brisačo. Vročo paro vdihujte skozi nos in usta. Trajanje: 8 minut; odvisno od počutja tudi manj. Nato se dobro osušite in počivajte najmanj 30 minut.
Za inhaliranje
potrebujete plastično inhalacijsko napravo iz lekarne. Posodo napolnite z
zeliščnim izvlečkom in vdihujte skozi nos in usta razpršeno tekočino.
Trajanje: 8 - 15 minut, odvisno od počutja tudi manj.
Nato se dobro osušite in 30 minut počivajte.
Doma narejen sirup iz čebule je cenjeno domače zdravilo pri okužbah dihalnih poti. V mešalniku zrežite 500 g surove čebule in čebulno kašo na hitro prekuhajte skupaj s pol litra vode, 100 g medu in 350 g surovega sladkorja (največ 2 minuti). Napolnite v temno steklenico. Sirup drži v hladilniku ca. 8 dni. Zaužijte 4 - 5 jedilnih žlic dnevno.
Pri tekočem nahodu potopite sveže odrezano rezino čebule na kratko v kozarec z vročo vodo in izvlecite. Vodo pijte čez dan po požirkih. Na nočno omarico položite razpolovljeno čebulo. Vdihavanje čebulnih hlapov zmanjša in olajša dihanje. Primerno tudi za dojenčke, ki še ne dobijo zdravil.
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Ob težavah, kot so kašelj, nahod, sinuzitis in kihanje pogosto pomislimo na prehlad ali alergijo na cvetni prah. Vendar pa težave lahko povzročajo tudi spore gliv, ki so v našem okolju zelo pogoste.
Zima nam že počasi maha v slovo in tudi z naših krožnikov se poslavlja slabo prebavljiva in težka hrana. Zato moramo biti v tem obdobju še toliko pozornejši na izbor živil.
V razcvetu pomladi so tudi simptomi senenega nahoda najbolj izraženi. Tako se mnogo ljudi, ki trpijo za alergijskim rinitisom, rado jezi nad naravo. Pa vendar je prav ta tista, ki zna najbolje pomagati, če le znamo prisluhniti njenim nasvetom …
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.